TARİHÇE

                   AZK Grubu Şirketleri (AZK Enerji Ltd. Şti. Ve AZK İnşaat A.Ş.) Kule, Enerji, Telekomünikasyon, Aydınlatma ve İnşaat Sektöründe faaliyet gösteren müşteri odaklı bir şirkettir. İşin ana kapsamı, imal edilmiş metal ürünler, çelik ve alüminyum direkler, kafes kuleler, Trafo Merhazi Çelik Yapılar ve diğer tüm kule ve direklerin tedariği ve montajıdır.

                  AZK Enerji Ltd. Şti., İletim Hatları, Telekom Üs İstasyonları ve Trafo Merkezi Çelik Yapılar için T-Line Malzemeleri (iletken donanım, izolatörler) ve Aydınlatma Malzemeleri (armatürler, kablolar, paneller vb.) Yanı sıra Montaj işleri sunmaktadır. Montaj işleri, uluslararası deneyime sahip verimli, güvenilir ve deneyimli ekip ekipleri tarafından yapılır.

                 Aynı Zamanda 2015 yılı itibari ile Telekomünikasyon Sektöründe Başta Türktelekom – Nokia Referansı olmak üzere Bir çok Network Grubu ile Çeşitli GSM Montaj ve Planlama Projelerin de Uzman Ekipler ile ilerletmektedir. 2017 Yılı itibari ile Gürcistan Mobiltel Operatörünün Nokia Teknoloji ile Montaj Çözüm Ortaklığı anlaşması sağlayarak uluslar arası alanlara start vermiştir.

                 AZK Enerji Ltd. Şti. 2013 yılında  Aziz KARA tarafından kurulmuştur. Aziz KARA B. Sc’ye sahiptir. Dereceler ve Yüksek Lisans Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ankara / Türkiye. Kule işlerinde (elektrik iletim ve dağıtım kuleleri, telekomünikasyon kuleleri ve aydınlatma direkleri) yaklaşık 20 yıllık tecrübenin yanı sıra mühendislikten montaj işlerine kadar olan iletim hattı işinde tecrübeye sahiptir.

                  AZK İnşaat A.Ş., Artmakta olan İnşaat Sektöründe özellikle Prefabrik İnşaat sektöründe artan inşaat talebi nedeniyle Ağustos 2015’te Büyük bir pazar payı oluşturmak ve özellikle bu pazarın güvenilir bir kazanç kapısı olması yolunda ilerlemek için kurulmuştur.

                  2016 baharında AZK Şirketi faaliyetleri, aynı zamanda Parklar ve Peyzaj Planlamanın Yeniden Yapılandırılması çalışmalarını genişletti.